Atzīmējot Vispasaules Ūdens dienu

Atzīmējot Vispasaules Ūdens dienu

22.marts ir Vispasaules Ūdens diena, ko atzīmē, lai pievērstu vairāk uzmanības  ūdens nozīmei cilvēka dzīvē un aicinātu ikkatru no mums rūpēties par ilgtspējīgu ūdens resursu saglabāšanu.

Kāpēc mums ir nepieciešams ūdens?

Ūdens apgādā ar barības vielām un skābekli ikkatru šūnu cilvēka organismā, tas palīdz ķermenim uzņemt un asimilēt minerālvielas, vitamīnus, aminoskābes, glikozi un citas vielas. Ūdens no cilvēka organisma izvada toksīnus un palīdz regulēt ķermeņa temperatūru.

No kurienes rodas krāna ūdens, kā tas nonāk mūsu mājās?  Aicinām noskatīties  Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācijas izveidotajā video, lai gūtu atbildes uz šiem jautājumiem un uzzinātu vēl daudz citu interesantu faktu par dzeramā ūdens piedzīvojumiem pilsētā.

Video pieejams šeit: https://vimeo.com/513770209

Par to, kā gudri izmantot ūdeni ikdienā, lai rūpētos par ūdens resursu saglabāšanu, uzzināsiet, noskatoties nākošo video:

https://vimeo.com/516443568

Video izveidoti biedrības “Latvijas Ūdensapgādes un kanalizācijas uzņēmumu asociācija” realizētā un Valsts reģionālās attīstības aģentūras atbalstītā projekta Ū-vitamīns ietvaros.