Par kampaņu “Lai tīri ūdeņi tavā glāzē”!

Par kampaņu “Lai tīri ūdeņi tavā glāzē”!

Projekta LIFE GoodWaterIP  ietvaros ir  uzsākta kampaņa “Lai tīri ūdeņi tavā glāzē!”, kas vērsta uz decentralizētās kanalizācijas sistēmas (DKS) ietekmes samazināšanu uz ūdens kvalitāti.

Vai zināji? Tava vai kaimiņa decentralizētā kanalizācijas sistēma (DKS) ir savienota ne tikai ar māju, bet arī ar apkārtējām upēm, ezeriem, dīķiem, grāvjiem un akām. Ja viss ir kārtībā – nav pamata satraukumam. BET, ja ir “šmuce”, tā var nokļūt arī tavā glāzē L

Lai mazinātu DKS ietekmi uz ūdens kvalitāti, Life Goodwater IP sāk informatīvu kampaņu “Lai tīri ūdeņi tavā glāzē!”

Kampaņas laikā soli pa solim iziesim cauri kļūdām, kas var novest pie “šmuces” glāzē, kā arī piedāvāsim risinājumus! Labāk 3x pārbaudīt nekā trāpīt “šmucē”!

Vai esi domājis, kur pazūd šampūnūdens no dušas? Ja dzīvo daudzdzīvokļu mājā, tad šo jautājumu atrisina centralizētā kanalizācijas sistēma. Tas nozīmē – galva nav lieki jālauza, jo attīrīšana tiek izdarīta tavā vietā.

BET, ja dzīvo viensētā vai lauku teritorijā, ļoti iespējams, ka izmanto decentralizēto kanalizācijas sistēmu (DKS). Vienalga vai tas ir septiķis, krājtvertne vai bioloģiskā iekārta, galvenā atšķirība no centralizētās sistēmas ir tā, ka tev pašam ir daudz vairāk jārūpējas, lai “šmuce” tiktu attīrīta. Pretējā gadījumā tā var noplūst augsnē un pazemes ūdeņos.

Ja tā, ir liela varbūtība, ka “šmuce” trāpa arī tavā ūdens glāzē. Tāpēc ir ļoti svarīgi rūpēties, lai DKS vienmēr būtu kārtībā!