Turpinās kampaņa “Lai tīri ūdeņi tavā glāzē!”

Turpinās kampaņa “Lai tīri ūdeņi tavā glāzē!”

Tikai kopā mēs varam paveikt lielas lietas!

Ja decentralizētās kanalizācijas sistēmā (DKS) ir noplūde, tad “šmuce” ir saostāma un nereti arī saredzama. Pirms vairāk nekā pieciem gadiem daudzu iedzīvotāju mērs bija pilns  – kaimiņu neattīrītie kanalizācijas ūdeņi ietecēja vietējos grāvjos vai peldvietās – un bojāja dzīvi un apkārtējo vidi.

Tāpēc valstī tika nolemts, ka visas DKS ir jāreģistrē un jāsakārto atbilstoši normatīvu prasībām. Daļa iedzīvotāju to ir izdarījusi, taču liela daļa no atbildības izvairās. Būtiski, ka noteikumi neaizliedz nevienu decentralizētās sistēmas veidu – tai skaitā pārvietojamo vai sauso tualešu lietošanu.

Reģistrācija ir pavisam vienkārša: īpašniekam ir jānosūta reģistrācijas pieteikums pašvaldībai, kura konkrētajā teritorijā veido decentralizētās kanalizācijas reģistru. Pieteikumā jānorāda, kam sistēma pieder un kāda veida sistēma tiek izmantota.

Ja vēl neesi reģistrējis savu DKS vai zini kādu, kurš to nav izdarījis – atgādini, ka tas ir jāizdara. Soda naudu par neizdarību varbūt varēsi samaksāt, bet piesārņotu vidi vai sabojātas attiecības ar kaimiņiem atgriezt harmonijā būs daudz grūtāk.

Vai esi domājis, kas satur kopā pilsētu? Jā – ielas, ēkas, veikali un arī centralizētā kanalizācijas sistēma (CKS)! Tas ir viens no atslēgas elementiem katras pilsētas vai ciemata infrastruktūrā, lai dzīvošana būtu komfortabla, droša un dabai draudzīga – bez “šmuces”.

CKS savāc gan sadzīves, gan rūpniecisko atkritumu ūdeni un novada uz iekārtām, kas to attīra un pārstrādā. CKS ir sarežģīts pakalpojums, taču tas ir dabai draudzīgākais risinājums, jo izteikti mazina risku piesārņojumam nonākt gruntsūdeņos.

Visbiežāk par CKS priekšrocībām neviens neaizdomājas un tas ir pareizi, jo mēs dzīvojam 21. gadsimtā!

Vai tava mājvieta ir pieslēgta centralizētajai kanalizācijas sistēmai (CKS)?

Jā? Tad, iespējams, neesi pat pamanījis, cik daudz ieguvumus tā sniedz! Paskaties – būsi pārsteigts!

BET, varbūt tavs mājoklis ir pieslēgts decentralizētajai kanalizācijas sistēmai? Paskaties arī tu, cik daudz priekšrocību pagaidām palaid garām.